Szukasz porady?

zadzwoń do nas pomożemy

Beata +48 535 115 785

Woski

Pozbywanie się niechcianego owłosienia stanowi istotną część pielęgnacji ciała. W tym celu wykonuje się różnego rodzaju zabiegi. Jednym z najpopularniejszych jest depilacja przy użyciu wosku. Ma ona wiele zalet, jest bezpieczna, przebiega szybko i daje stosunkowo trwałe efekty. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są różne rodzaje woski np. miękkie oraz twarde.

Woski miękkie

Są to preparaty dostępne w puszkach oraz w aplikatorach roll-on, z wąską lub szeroką rolką. Przed użyciem należy umieścić je w podgrzewaczu, który zapewni odpowiednią temperaturę, niezbędną do roztopienia substancji. Następnym krokiem jest rozprowadzenie jej na powierzchni skóry za pomocą np. szpatułki. Ta metoda wymaga ostrożności, ponieważ substancja ma wysoką temperaturę. Depilacja przy użyciu tej techniki jest stosowana do usuwania owłosienia z większych powierzchni ciała np. nóg. W ten sposób z łatwością można usunąć nawet krótkie włoski.

Woski twarde

Sprawdzają się się w przypadku niewielkich oraz wrażliwych części ciała, takich jak twarz, czy okolice bikini. Korzystanie z nich sprawia, że zabieg jest mniej bolesny. Preparaty tego typu nie muszą być podgrzewane do tak wysokiej temperatury, jak woski miękkie, dzięki czemu nie ma ryzyka oparzenia.

Właściwości poszczególnych produktów

Oba typy produktów są dostępne w wielu wariantach zapachowych do wyboru, dlatego praktycznie każdy znajdzie wśród nich taki, który wpasuje się w jego indywidualny gust. Poszczególne produkty różnią się także składem. Mogą zawierać np. składniki mające właściwości pielęgnacyjne oraz przeciwzapalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium